yabancı dizi izle
yabancı dizi izle yabancı dizi film izle

007 James Bond Başka Bir Gün Öl (2002) Türkçe Dublajlı izle

Bizlere Destek Olmak İçin Sitemizi Sosyal Ağlarda Paylaşabilir veya Yorum Yapabilirsiniz...6.1
Türkçe Dublaj
HD 1080p
007 James Bond Başka Bir Gün Öl (2002) Türkçe Dublajlı izle

Die Another Day - Film Konusu:

20. ve en son 007 macerası belki de sinema tarihinin en başarılı franchise olarak hatırlanacak. Filmin çekimlerine 14 Ocak 2002'de Londra Pinewood Stüdyolarında başlandı. Burası yıllar boyu James Bond filmlerinin geleneksel evi olmuştu. Yapımcılığını EON şirketinden Michael G. Wilson ve Barbara Broccoli'nin üstlendiği film aslında Albert R.Cubby Broccolli tarafından başlatılan bir aile geleneği idi. Kırk yıl önce hasılat rekorları kıran Dr. No ile başlayan seride bu ilk filmin diğer yapım ortağı Harry Saltzman'dı.

Kuzey Amerika'da MGM tarafından işletmesi üstlenilen filmin dünyanın diğer ülkelerindeki işletmecisi Twentieth Century Fox International oldu. “DIE ANOTHER DAY”'in yönetmenliğini Once Were Warriors, The Edge, Along Came a Spider gibi filmlerinden tanıdığımız Lee Tamahori üstlendi. Film ihanet, yüksek teknoloji silahlar ve askeri üstünlük konularını işliyor.

James Bond’un yeni görevi Kuzey ve Güney Kore'yi birbirinden ayıran silahsız bölgede yüksek hızlı bir hovercraftın peşine düşmesi ile başlar ve filmin sonuna dek temposu düşmeyen bir kovalamaca devam eder. Hong Kong'dan Küba'ya oradan Londra'ya kadar uzanan bu heyecanlı aksiyonda Bond bir vatan hainin maskesini düşürerek savaşı engelleyerek felaketi önlemekle görevlidir. Görevi sırasında yolu Oscar®-Ödüllü oyuncu Halle Berry'nin canlandırdığı Jinx ve Rosamund Pike'ın canlandırdığı Miranda Frost ile kesişecektir. Ölümcül derecede megalomanyak Gustav Graves (Toby Stephens) ve onun acımasız sağ kolu Zao'nun (Rick Yune) izinden İzlanda'ya giden Bond orada bu canavar ruhlu adamın kendisi için yaptırdığı tamamen buzdan şatosuna varır. Graves Jinx ve Bond'a denemelerini yaptığı yeni silahını gösterir. Fakat ellerinden kurtulmayı başarır. Ve hikayenin başladığı Kore'de soluğu alır.

“GoldenEye”, “Tomorrow Never Dies” ve “The World is Not Enough” filmlerinde canlandırdığı başarılı James Bond karakteri ile tanıdığımız Pierce Brosnan bu kez yeni Bond macerasında bilinmeyen bir vatan haininin peşinden Kuzey Kore'ye gidiyor. Bu kez kendisine eşlik eden Bond kızları Amerikalı iki yıldız... Halle Berry (“X-Men”, “Swordfish”) ve Londra doğumlu yeni bir yüz olan Rosamund Pike. Yetenekli İngiliz oyuncu Toby Stephens filmin kötü adamını canlandırırken yardakçısını ise Kore asıllı Amerikalı oyuncu Rick Yune canlandırıyor. Asya'lı Amerikalı aktör Will Yun Lee, Rus oyuncu Michael Gorevoy ve Yeni Zelandalı aktör Lawrence Makoare ise filmin diğer oyuncuları. Deneyimli oyuncu Michael Madsen (“Reservoir Dogs”, “Thelma and Louise”) ise filmde NSA ajanını canladırıyor.

Filmin senaryosu Neal Purvis ve Robert Wade tarafından yazılmış. İkili daha önce de “The World Is Not Enough” ve “Let Him Have It” filmlerinin senaryolarını yazmıştı. “DIE ANOTHER DAY” in çekimleri dünyanın bir çok yerinde gerçekleştirilmiş. İzlanda, Hawaii, İspanya ve İngiltere bunların arasında. Pinewood stüdyolarında toplam on ayrı set kurulmuş bunların arasında dünyaca ünlü Albert R. Broccoli 007 Seti de dahil.

Yapımcı Michael Wilson : “James Bond serisinin devam eden başarısının filmlerde asla vazgeçilmeyen kaliteye bağlı olduğuna inanıyorum. Cubby Broccoli her zaman yapım kalitesinden ödün vermemek gerektiğini bu yüzden başarı sağlayabildiklerini belirtmişti. Barbara ve ben de aynı yoldan giderek Bond filmlerinin yapımcılığını devam ettirdik. Ve umarız “GoldenEye”, “Tomorrow Never Dies” ve “The World Is Not Enough” taki başarımızı serinin bu filminde de devam ettirebiliriz.'

Yönetmen Lee Tamahori ise film hakkında şunları söylüyor: “Hayatım boyunca Bond filmlerine büyük hayranlık duydum. Benim için Bond filmleri ele geçirilemez bir kale gibiydi.Eskiden güzel kızlar, ilginç ve teknoloji harikası aletler ve iyi görünümlü bir ajanın maceralarını anlatıyordu. Şimdi ise değişen bir trend içinde her şey yine harika kızlar, inanılmaz aletler , iyi görünümlü bir ajan ve aynı zamanda muhteşem ve soluksuz bir aksiyon var...Zamanla değişmeyen tek şey ise iyiler ve kötüler.”
007 James Bond: Başka Bir Gün Öl (2002) Die Another Day Türkçe Dublajlı 1080p Film izle

007 James Bond Başka Bir Gün Öl izle

Parse error: syntax error, unexpected 'exit' (T_EXIT) in /home/sinemapol/public_html/wp-content/themes/wocamoov/comments.php on line 1