12 Öfkeli Adam – 12 Angry Men Türkçe Altyazılı HD izle

Reklamı Geç
8.9
Türkçe Altyazı
HD 1080p
12 Öfkeli Adam – 12 Angry Men Türkçe Altyazılı HD izle

12 Angry Men - Film Konusu:

12 Angry Men - 12 Öfkeli Adam Suç, Dram Filmini Türkçe Altyazılı HD izle
Hikaye bir cinayet davasındaki yargıcın jüriye talimatlar verdiği kapanış konuşmasının sonrasında başlar. Amerikan yaslarına göre jürinin kararı (suçlu ya da suçsuz) oybirliği ile alınmalıdır. Oybirliği ile alınmamış olan karar jürinin kendini fesetmesi ve davanın yeniden görülmesi anlamına gelir. Jürinin karara bağlaması gereken konu şehrin fakir bölgesinde yaşayan bir çocuk zanlının babasını öldürüp öldürmediğine karar vermektir. Jüri ayrıca sanığın suçlu bulunması halinde uygulanacak cezanın idam olacağı (elektrikli sandalye) konusunda bilgilendirilir. Sonrasında on iki jüri üyesi davayı tartışacakları ve birbirlerinin kişiliğini tanıyacakları jüri odasına girerler.

Filmin bundan sonraki konusu jüri üyelerinin, bazı durumlarda önyargılara dayanan, oybirliğine ulaşma yolunda karşılaştıkları zorluklar etrafında döner. 8. jüri ilk oylamada farklı bir görüş bildirir. Sekizinci jüri delillerin ikinci dereceden olduğunu ve çocuğun adil bir tartışmayı hakettiğini belirtir. Sorgulamaya, sadece iki cinayet tanığının olmasının güvenilirliği ve kesinliği, cinayette kullanılan bıçağın belirtildiği gibi eşsiz olmaması (cinayette kullanılan bıçağın aynısını cebinden çıkararak diğer üyelere gösterir) ve diğer şüpheli durumları göz önüne alarak başlar.

Sekiz numaralı jürinin en azılı rakipleri 3. 4. ve 10. jüriler çocuğun bahnesinin berbat olduğunu, cinayet gecesi gittiğini iddia ettiği film hakkında herhangi bir ayrıntı hatırlamadığını ve babasını öldürmek için yeterince motivasyonunun olduğunu belirtirler. Suçsuz kararını savunanlar çocuğun hafıza eksikliği yaşadığı panik atak ile açıklanabileceğeni ayrıca tanıklardan yaşlı adamın ilgi çekmeye çalışmış olabileceğini ve diğerinin cinayete gözünde gözlükleri yokken tanık olmuş olabileceği söylerler. Müzakere devam ederken jüri üyeleri de 9., 5., 11., 2., 6., 7., 12., 1., 4., 10., ve son olarak da 3. jüri sırasıyla suçsuz kararına doğru yönelmeye başlarlar.
12 Öfkeli Adam Türkçe Altyazılı HD izle

12 Öfkeli Adam – 12 Angry Men Türkçe Altyazılı HD izle” için 2 yorum yapılmış.

  1. engin 14 Ocak 2016 saat 17:55 # Ziyaretçi

    Merhaba
    Otel Transilvanya 2 tr dublaj çıkmış, Görünmez Çoçuk tr dublaj çıkmış, Everest tr dulaj çıkmış Son Cadı Avcısı alt yazılı ve görüntü hd ses sinema çekimi tr dublaj çıkmış. Haberiniz olsun istedim.

  2. facccc 15 Ocak 2016 saat 21:01 # Ziyaretçi

    kardeşim türkçe dublaj türkçe dublaj gidin kitap okuyun adam olun cahil kalmayın sonra başımıza işid oluyorsunuz mhp li oluyorsunuz.

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.