En İyi Bahis Sitesi

1984 Altyazılı izle Nineteen Eighty-Four 1080p Hd (1984)

Reklamı Geç
7.2
Türkçe Altyazı
HD 1080p
1984 Altyazılı izle Nineteen Eighty-Four 1080p Hd (1984)

Nineteen Eighty-Four - Film Konusu:

1984 Altyazılı izle Nineteen Eighty-Four 1080p Hd (1984)

1984 Altyazılı izle Nineteen Eighty-Four konusu: Çekildiği senenin ismini alan kaliteli bir yapım Nineteen Eighty-Four. 3. Dünya Savaşı sonrası oluşan hayali bir hayat düzeni üzerine kurulu. Dünyanın karıştığı 3. büyük savaştan sonra eski İngiltere başkenti Londra, artık Okyanusya devletinin başkenti olmuştur. Bu topraklarda İngsos denen İngiliz Sosyalist sistemi hakimdir. Okyanusya, polis düzeni üzerine kurulan, katı kuralların geçerli olduğu bir devlettir. Winston Smith (John Hurt), bu dayatmacı devletin propagandasını yapmakla görevli, tarihi gerçekleri çarpıtan biri haline dönüşmüştür. İnandığı yalan sistem için var gücüyle çalışmaktadır. Ta ki gerçekleri farkedene kadar. Kendisinin bu sahte sistemde bir piyon olduğunu anlayan Smith, geçmişte yapmadığı birşeyi yapmaya başlar. Artık hem kendisini hem sistemi sorgulamaktadır. Bakanlıkta memur olarak görev alan Julia ile tanışan Winston Smith'in hayatı artık daha da ilginç bir hal alacaktır.
Yazar George Orwell'ın politik temelli kitabının beyazperde uyarlaması. Filmin başrolünde, Ian Mckellen ile karıştırdığım, John Hurt var. Bu kült filmin imdb puanı 7,2. Kitabı okumayanlara da ısrarla tavsiye ediyoruz. Sinemapol iyi seyirler dileriz, yorumlarınızı bekliyoruz.

1984 Altyazılı izle Nineteen Eighty-Four 1080p Hd (1984)” için 1 yorum yapılmış

  1. Fatih KISA 18 Aralık 2014 saat 14:05 # Kayıtlı Üye

    İlk izlediğimde üzerinde yarattığı karamsarlık ve bıkkınlıkla resmen bunalım geçirdiğim bir filmdir. G.Orwell’in karamsar öngörüsüyle yarattığı “Big Brother”i anlattığı 1984 kitabından çevrilen bir “Distopya”. Yaşadığımız çağ ve gelişmeler, sürekli insan özgürlüklerinin kısıtlanması (terör, şiddet, uyuşturucu, savaş, fuhuş, kaçakçılık gerekçeleriyle) Orwell”i haklı çıkarmakta. Demokratik sistemler kan kaybediyor ve dünya genel olarak güvenlik için “özgürlüklerin sınırlandırılması” anlayışına kayıyor.

    Bu filmle birlikte Fahrenheit 451 Filminin de izlenmesini tavsiye ederim.

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.