yabancı dizi izle
yabancı dizi izle yabancı dizi izle kaçak bahis

2001 A Space Odyssey 1080p izle Türkçe Altyazılı

Bizlere Destek Olmak İçin Sitemizi Sosyal Ağlarda Paylaşabilir veya Yorum Yapabilirsiniz...


8.3
Türkçe Altyazı
HD 1080p
2001 A Space Odyssey 1080p izle Türkçe Altyazılı

2001: A Space Odyssey - Film Konusu:

2001 A Space Odyssey 1080p izle Türkçe Altyazılı

1968 yapımı bir Stanley Kubrick filmi 2001 A Space Odyssey 1080p izle. 1968 senesinde çekilmiş bir bilimkurgu. Şuan çekilen birçok bilimkurgu filme ilham kaynağı olmuş bir yapım. Film insan evrimi, teknoloji, yapay zeka tematik unsurlarını işlemiş ve bilimsel gerçekliği, öncü görsel efektleri, provokatif belirsizliği ve bazı yorumculara göre içerdiği gerçeküstü betimleme, geleneksel anlatım teknikleri yerine sessizlik ve asgari düzeydeki karşılıklı konuşmaları ile ün yapmıştır.
Gösterildiği sene çok fazla eleştiri alan 2001: Uzay Macerası, kült filmler arasındaki yerini uzun zaman önce aldı. Filmin imdb puanı 8,3. 4 dalda Oscar'a aday gösterilen film, Görsel Efektler dalın ödülü kazanmayı başardı. 1991 senesinde Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi veya estetik açıdan önemli" yapımlar arasında eklenen 2001: A Space Odyssey, kütüphanenin Amerikan Ulusal Film Kayıt Defteri'ne eklendi. Konuşmadan çok görselliğin ve genel temanın ön planda olduğu bir film. Günümüz film yapısına alışık olanlar filmi beğenmeyebilir.
Filmde, uzay boşluğunda hiçbir sesin duyulmaması gibi pek çok ayrıntı bulunmaktadır. Filme konu romanın devam serileri daha sonradan çıkmıştır. Filmde HAL ile kaptanın satranç oynadığı sahnede, HAL siyahlarla İspanyol Açılışı'nın Marshall Gambiti varyasyonunu yapıp kaptanı yenmeyi başarmıştır.
Kubrick'in bu film için kullandığı set malzemelerini tekrar kullanılamamaları için kırdı efsanesi konuşulmaktadır.
Film 1970'li yıllarda Türkiye'de, '2001: Uzay Yolu Macerası' adıyla gösterilmiştir.
2001 A Space Odyssey 1080p izle kalitesini Türkçe altyazılı olarak yaşacaksınız. Sıkı takipçilerimizden Nazlı'nın isteği üzerine yüklenmiştir. Sinemapol iyi seyirler diler.


Parse error: syntax error, unexpected 'exit' (T_EXIT) in /home/sinemapol/public_html/wp-content/themes/wocamoov/comments.php on line 1