yabancı dizi izle
yabancı dizi izle yabancı dizi film izle

Alien 1 izle Yaratık 1 izle 1080p Full Hd (1979)

Bizlere Destek Olmak İçin Sitemizi Sosyal Ağlarda Paylaşabilir veya Yorum Yapabilirsiniz...


8.5
Türkçe Dublaj
HD 1080p
Alien 1 izle Yaratık 1 izle 1080p Full Hd (1979)

Alien - Film Konusu:

Alien 1 izle Yaratık 1 izle 1080p Full Hd (1979)

Yaratık filmi (Alien), 1979 senesinde çekilen dönemine damga vurmuş bir bilimkurgu-korku filmi. Bu filmden sonra 5 tane devam filmi daha çekilmiştir. Filmin yakaladığı gişe başarısı sebebiyle tadında bırakılmadan sömürüldüğünü düşünebilirsiniz ve gayet haklı olursunuz. İlk 3 filmden sonra seri maalesef kendini bozuyor. Bu filmin imdb puanı 8,5. Sanırım bu puan izleyenlerin filmi ne kadar beğendiği hakkında size biraz görüş sunmuştur.
En İyi Efekt, En İyi Sanat Yönetimi dallarında Oscar'a aday gösterilen Yaratık, En İyi Efet ödülünü 1980 yılında kazanmayı başarmıştır. Amerika'nın kültürel miras olarak değer verdiği filmlerden biri Alien (Yaratık).
Düşman uzaylı yaratıklar fenomenini başlatan bir yapım diyebiliriz Alien 1 izle için.
Film uzayda kargo görevi üstlenen Nostromo isimli geminin bir gezegenden sinyal alması ile başlıyor. Durumu inceleme görevi verilen ekip, 3 kişilik mürettabatını görevlendirir. Gezegende ne olduğu bilinmeyen garip yumurtalar bulunur. İnceleme sırasında bu yumurtalardan biri çatlar ve içinden böceğe benzer bir yaratık çıkar. Kane'in kaskına yapışan bu canlı, kaskın ekranını asitli bir maddeyle eritir. Apar topar gemiye alınan Kane, gemi kuralları hiçe sayılıp diğer mürettabatın arasına alınır ve yaratık saldırılarına başlar.
Alien 1 izle John Hurt, Sigourney Weaver, Ian Holm, Tom Skerritt, Harry Dean Stanton gibi efsane bir kadroya sahip. Filmin yönetmeni bir başka büyük isim Ridley Scott. Alien filmi süresi 115 dakikadır.
Bir tane de wikipedia kaynaklı bir bilgi paylaşalım. Filmin tasarımcısı H.R. Giger isim bir sanatçı. Sürrealist bir ressammış kendisi. İlginç ve ürpertici çalışmalarına ufak bir Google aramasıyla ulaşabilirsiniz.
Alien 1 izle Yaratık 1 izle filmini Türkçe dublajlı olarak 1080p film izle ayrıcalığında sizlere sunuyoruz. Imdb top 250 listesinde de yer alan bu filmi beğeneceğinizi düşünüyoruz. Sinemapol keyifli seyirler diler.


Parse error: syntax error, unexpected 'exit' (T_EXIT) in /home/sinemapol/public_html/wp-content/themes/wocamoov/comments.php on line 1