Cennet Sineması Türkçe Dublaj izle

Reklamı Geç
8.5
Türkçe Dublaj
HD 1080p
Cennet Sineması Türkçe Dublaj izle

Nuovo Cinema Paradiso - Film Konusu:

Artık ünlü bir yönetmen olmuş Salvatore, 30 yıl sonra bir arkadaşının öldüğü haberi üzerine doğduğu kasabaya geri döner. Kasabaya geldiğinde eski anıları canlanan Salvatore, Cinema Paradiso isimli sinemada projeksiyoncu olarak çalışan Alfred ile ilişkilerini hatırlar.

Küçük bir çocuk olan Salvatore, günlerini Alfred'in yanında geçirmekte, filmlerle ilgili konuşmakta ve Alfred'in sinema konusunda deneyim ve bilgilerinden yararlanmaktadır. Babacan tavırlarıyla Salvatore'nin hayatında önemli bir yere sahip olacak Alfred sayesinde sinemaya olan aşkını ve tutkusu keşfedecektir.

Sıcaklığı ve anlattığı yazlık sinema kültürüyle de Türk sinema kültürüne yakın bir noktada duran Giuseppe Tornatore'un başyapıtı Cennet Sineması, 1989 Cannes Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü'nü kazanmasının ardından Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı'nı da ülkesine götürmüştü.
Nuovo Cinema Paradiso - Cennet Sineması (1988) Türkçe Dublaj HD izle

Cennet Sineması Türkçe Dublaj izle” için 1 yorum yapılmış

 1. Orhan Kutur 20 Mart 2015 saat 03:03 # Ziyaretçi

  Avrupa sinemasının yeni dönem depresifliğinden uzak,insana küçükken özlediği ne kadar şey varsa slayt gösterisi gibi gözlerinin önünden geçiren,humanist yönü hep ağır basan müthiş film. Türk ve İtalyan kültürünün birbirine benzemesi de Türk seyircisini bu filme bağlayan etkenlerden biri de olabilir..Hele hele son sahnesinde film seridindeki ask sahnelerini izlerken askin sadece tam anlamiyla filmlerde yasanildigini, her seyin en guzelinin, hayallerimizin, isteklerimizin ruyalar da bir de filmler de gerceklestigini, o yuzden sinemaya asik oldugumuzu dusunduren film. ..Çoğu insanın küçükken bir Alfredosu olmuştur,alışveriş yap diye verilen parayla arkadaşlarla sinemaya gidilip eve dönünce azar işitilmiştir,lise aşkları,kurulan hayaller..teknik yönü de çok üstündür filmin,filmdeki müthiş kesmeler,kadraj,imalı anlatım ders niteliği taşımaktadır. Aslında filmi kısa bir sözcük de güzel tanımlayabilir ‘başyapıt’. Filmdeki en etkliyeci sahnelerden biri de Toto’nun Elena’nin filmini Alfredoya anlatirken susmasi , niye sustun diye sorulunca da hersey flu birsey gozukmuyor diye askin en basit tanimlarindan birini yapmasidir. Alfredonun Totoyu Romaya gitmeye ikna ederken sarf ettigi laflar muhtesemdir.
  “devamlı burada yaşayınca, dünyanın merkezi olduğunu zannediyorsun.
  hiçbir şeyin değişmeyeceğine inanıyorsun.
  sonra gidiyorsun. 1 yıl, 2 yıl…
  geri döndüğün zaman,
  herşey değişmiş oluyor.
  çark kırılmış,
  bulmaya geldiğin gitmiş…
  .

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.