yabancı dizi izle
yabancı dizi izle yabancı dizi film izle

Indiana Jones 3 izle Son Macera Türkçe Altyazılı (1989)

Bizlere Destek Olmak İçin Sitemizi Sosyal Ağlarda Paylaşabilir veya Yorum Yapabilirsiniz...


8.3
Türkçe Altyazı
HD 1080p
Indiana Jones 3 izle Son Macera Türkçe Altyazılı (1989)

Indiana Jones and the Last Crusade - Film Konusu:

Indiana Jones 3 izle Son Macera Türkçe Altyazılı (1989)

Film Indiana Jones'un küçüklük zamanlardaki bir olayla başlıyor. İzci olan Indiana Jones, hırsızların elinden aldığı tarihi bir haçı müzeye götürmek ister. Peşine düşen hırsızlardan kurtulmak için trene atlayan Indiana Jones, burda yılanların olduğu bir vagona düşer ve serinin diğer bölümlerinde gördüğümüz yılan fobisinin nasıl başladığını öğrenmiş oluruz. Burdan kurtulan Indiana Jones, bu sefer içinde aslan olan bir vagondadır. Elinden düşürmediği kırbacın nerden çıktığını da bu sayede görmüş oluruz. Peşindeki hırsızlar ile bu durumdan da kurtulan Indiana Jones, içinde sihirbaz malzemelerinin olduğu bir vagona geçer ve bu eşyaların avantajları sayesinde kaçmayı başarır. Babasının yanına gelen Indy, sonunda haçı teslim etmek zorunda kalır ve hırsızların lideri şapkasını ona verir. Yıllar sonra Indy, bu haçı tekrardan alır ve müzeye geri götürür.
Kutsal Kase'nin peşinde olan koleksiyoncu Walter Donovan, Indiana Jones'dan bu konuda kendisine yardım etmesini ister. Çünkü bu konudaki en bilgili kişi Naziler tarafından kaçırılmıştır ve Jones'tan başka gidecek kimsesi kalmamıştır. Indiana Jones onu babasına yönlendirir ama Nazilerin kaçırdığı kişinin babası olduğu öğrenir. Babasının notlarını bulan Indiana Jones, onu kurtarmak için ihanetlerin içinde bulunduğu bu zorlu yolculuğa çıkmayı kabul edecektir.
Indiana Jones: Son Macera filmi orjinal ismi Indiana Jones and the Last Crusade. İsmi, orjinali dışında değiştirilerek çevrilen filmlerden biri. Çünkü filmin isminin birebir çevirisi Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi şeklindedir. 2. filmden 5 sene sonra, yani 1989 senesinde çekilen filmin yönetmeni gene Steven Spielberg. Yapımcı ise George Lucas. Aksiyon-macera tarzında bir yapım Indiana Jones 3 izle. Harrison Ford gene başrolde. Kendisine Sean Connery, River Phoenix, Julian Glover, Denholm Elliott gibi önemli isimler eşlik ediyor. Indiana Jones ve babası Profesör Henry Jones'un, Hz. İsa'nın Son Akşam Yemeği'nde kullandığı iddia edilen, mucizevi güçleri olduğuna inanılan Kutsal Kase'yi araması üzerine konu edilmiş. Naziler de bu kasenin peşindedir ve Jones bu kaseye onlardan önce ulaşmalıdır.
Filmin müzikleri Star Wars, Jaws, Superman, Schindler's List, Saving Private Ryan, War Horse, Harrpy Potter gibi onlarca önemli filmde de imzası olan kompozitor John Williams'a ait. Film 5 dalda oscara aday olmuş ve En İyi Efekt ile En İyi Müzik Efekti dallarında ödül kazanmıştır. Filmin çekimleri 7 farklı ülkede gerçekleşmiştir. Gösterildiği sene en çok hasılat yapan filmdir. Indiana Jones 3 izle Son Macera IMDB Top 250 listesinde 8,3 puanla 104. sıradadır.
Indiana Jones 3 izle Son Macera Türkçe Altyazılı olarak full hd olarak sizlerle. Kaliteli filmlerin adresi Sinemapol iyi seyirler diler.


Parse error: syntax error, unexpected 'exit' (T_EXIT) in /home/sinemapol/public_html/wp-content/themes/wocamoov/comments.php on line 1