×
×

Kanlı Elmas (2006)

Reklamı Geç
8.0
Türkçe Dublaj
HD 1080p
Kanlı Elmas (2006)

Blood Diamond - Film Konusu:

Afrika kökenli bir paralı asker olan Danny Archer (Leonardo DiCaprio) kendi yöntemleriyle Sierra Leone’de elmas kaçakçılığı yapmaktadır. Sağlam yer altı ve askeri bağlantıları olmasına rağmen, bir gün sınırdan elmas geçirmekte iken yakalanıp tutuklanır. 90’lı yılların başında Sierra Leone’de katliamlar yapan, çocukları kaçırıp acımasız katiller haline getiren Devrimci Birleşik Cephe’nin körüklediği iç savaş ve kaos ortamı hakimdir. Üç çocuklu balıkçı Solomon Vandy (Djimon Hounsou)’nin köyü D.B.C. tarafından basılır, insanlar vahşice öldürülür. Solomon ailesini kurtarmayı başarmasına rağmen, esir düşer ve elmas çıkarma kamplarında çalışmaya götürülür.

Bu kapta çalışırken bir gün Solomon, kuş yumurtası büyüklüğünde, değeri milyonlarca pound edecek pembe bir elmas parçası bulur ve onu gömer. Çok geçmeden kamp hükümet askerleri tarafından basılır. Solomon, Archer’ın bulunduğu hapisaneye atılır. Baskından hemen önce Solomon’un elması bulduğunu fark eden D.B.C. lideri Poison (David Harewood)’ın hapiste Solomon’un bulduğu elmastan bahsetmesi Archer’ın dikkatini çeker. Böylece yolları kesişen Archer ve Solomon kendi çıkarları uğruna işbirliği yaparlar. Archer, Solomon’un elmasını, Solomon ise Archer’ın nüfuzu sayesinde kaybettiği ailesini ve Poison'un çocuk asker olarak yetiştirmek üzere yanına aldığı oğlu Dia'yı bulmak istemektedir. Ama Archer’ın kolu, Solomon’un ailesini bulabilmek için yeterince uzun değildir. O yetki, Archer’ın gizli bağlantılarının peşinde olan güçlü ve idealist gazeteci Maddy Bowen (Jennifer Connelly)’da olunca, birbirine muhtaç olan üç insan için gerilimli bir süreç başlar.

Kanlı Elmas (2006)” için 6 yorum yapılmış.

Bir Cevap Yazın:

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 1. Kadir Çelik 11 Mart 2014 saat 08:54 # Kayıtlı Üye

  Tek kelime ile mükemmeldi.

 2. furkan yazgan 6 Haziran 2014 saat 22:53 # Ziyaretçi

  kesinlikle izleyin !

 3. alican 10 Haziran 2014 saat 18:36 # Ziyaretçi

  süper bir film

 4. Hakan C. 11 Haziran 2014 saat 23:35 # Kayıtlı Üye

  güzel film 🙂

 5. Zia Ahmad Safi 2 Mayıs 2015 saat 23:54 # Ziyaretçi

  Filmi beğendim gerçekten çok güzeldi yani izlemesini tavsiye ederim.

 6. Murat SARIKOCA 27 Mayıs 2015 saat 17:32 # Kayıtlı Üye

  komünizmle savaştığımızı sanıyorduk aslında her şey kimin ne aldığıyla ilgiliydi fildişi,,petrol,elmaslar 🙂 güzel mesajlar var filmde izlemeye değer.

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.