yabancı dizi izle

Lütfen Okuyun

SIK SORULAN SORULAR

1) Sinemapol sitesinin sahibi kimlerdir?

Sinemapol ekibi, internet üzerinden online film izlemeyi seven ama kendileri yapana kadar iyi bir film sitesi bulamamış bir grup arkadaştan oluşmaktadır.

2) Sinemapol Neden Açıldı?

Düşük kaliteli, güncel olmayan, 5-10 parta bölünmüş filmlerin olduğu, heryerinden reklam fışkıran sitelerden biz de sizin gibi bıktık. “Madem kimse güzel bir site açmıyor, o zaman biz açalım” dedik ve işe başladık. Aranılan filme tıklayıp sitede bulamamanın ne demek olduğunu gayet iyi biliyoruz. Ziyaretçi çekmek için böyle basit yöntemler yerine, gösterime girmemiş filmlere YAKINDA şeklinde etiket geçiyoruz, vizyona girer girmez de sitemizde paylaşıyoruz.

3) Neden Sinemapol’de film izlemeliyim?

– Sinemapol ticari kaygılardan öte, keyif için açılmış bir internet sitesidir. Ziyaretçilerimizi rahatsız edebilecek her türlü reklam ve tanıtımdan uzak durmaya çalışıyoruz ki bu güne kadar da hiçbir reklam almadan geldik. İleriki günlerde de site masraflarını karşılayacak minumum düzeyde reklam politikamız sayesinde hem siz hem de biz daha rahatız.

– sinemapol.org 720p film izle sitemizdeki her film ve dizi minumum 720p kalitede, hızlı yüklemeye uygun ve tek part Hd şeklinde yüklenmektedir.

– Adminlerimiz neredeyse günün 24 saati sitede online oldukları için her türlü istek ve sorunlarınıza hızlı cevap verebilmekteyiz.

4) Siteye Giremiyorum.

Sitemize girerken sorun yaşıyorsanız DNS adreslerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Malum twitter ve youtube yasaklarından sonra DNS ayarları herkese tanıdık geliyor ama bilmeyenler için gene de ufak birer video hazırladık.

Kullanılabileceğiniz DNS adresleri: 8.8.8.8 / 8.8.4.4    –  156.154.70.1 / 156.154.71.1

Windows 7 DNS ayarları Değiştirme Videolu Anlatım

Windows XP DNS ayarları Değiştirme Videolu Anlatım

5) 1080p, 720p, Mikro HD Nedir?

1080p: 1920×1080 görüntülenme biçimi olan Full HD olarak tabir ettiğimiz görüntü kalitesidir. Daha yüksek çözünürlük değerleri bulunmasına rağmen filmler genelde en yüksek kalite olarak bu değerde içeriğe sahiptir.

720p: 1280×720 pikseldeki tarama değeridir. 1080p kaliteden biraz daha düşük olmasına rağmen, HD (high definition) yani yüksek çözünürlük kalitesinin başlangıç değeridir.

Mikro HD: Piyasadaki çoğu internet sitesinden gördüğünüz sahte hd videolardır. Bazı dönüştürme programları sayesinde videoya 720p ve 1080p seçenekleri eklenir ama görüntü kalitesinde artma olmaz. Aksine videonun 360p ya da 480p olan kalitesi daha da düşer.

6) Filmi durdurup tekrar başlattığımda “Loading Error” hatası alıyorum. Videoları izlemek istediğimde sadece siyah bir ekran görüyorum.

– sinemapol.org sitemizde bulunan filmleri en rahat şekilde izlemeniz için Interner Explorer ve Chrome yerine Mozilla Firefox kullanmanızı öneriyoruz. Durdurup tekrar başlatma sonrası hata alıyorsanız lütfen Firefox tarayıcı kullanın.

Mozilla Firefox tarayıcıyı indirmek için tıkla.

– Çok izlenen filmlere aynı anda aşırı yükleme olması sebebiyle bu durumla karşılaşıyorsunuz. Bu durumu çözmek için yoğun şekilde çalışıyoruz ama her filme ve diziye alternatif linkler yüklemeye başladık. Eğer bu sorunu yaşıyorsanız videonun üstünde bulunan ALTERNATİF sekmesini kullanabilirsiniz.

sinemapol alternatif

7) Görüntü kalitesi HD değil – HD kaliteye nasıl ayarlıyacağım?

– sinemapol.org da bulunan her film gerçek 720p ve full hd 1080p kalitededir. Piyasada gördüğünüz ve HD video paylaştığını iddia eden birçok sitede bu görüntü kalitesini bulamazsınız. İsterseniz karşılaştırabilirsiniz.

– Görüntü kalitesini yüksek çözünürlüğe ayarlamak için video oynatıcı ekranında, ses ayarının hemen solunda bulunan HD butonuna basıp 720p ve 1080p ayarlarından birini seçebilirsiniz. Video birkaç saniye içerisinde istediğiniz görüntü kalitesine geçiş yapacaktır.

sinemapol hd görüntü

8) Filmler izlerken takılma, donma oluyor.

Yer sağlayıcı olarak paylaştığımız tüm videolar ve fragmanları sitemize koymadan önce izliyoruz. Karşılaştığınız bu durumun olası sebepleri:

– Videoların görüntü kalitesi yüksek seviyede olduğu için internet hızınız yavaş kalıyor olabilir. İzlediğiniz filmler minumum 3gb, maksimum 20 gb boyutundadır. 1080p görüntü kalitesinin yüklenmesi, 720p ve altındaki değerlerin yüklenmesine göre haliyle daha yavaş olacaktır. Görüntü kalitesini düşürerek bu sorunu atlatabilirsiniz. Video kalitesinden ödün vermek istemiyorsanız videoyu bir kere oynatıp daha sonra durdurup yüklemenin ilerlemesini bekledikten sonra seyir keyfinize devam edebilirsiniz. (Durdurma sonrası hatalar için madde 6’ya bakın)

– İnternet bağlantınız aralıklı olarak kesiliyor olabilir. Kablolarınızı kontrol edin, hala çözülmediyse modeminizi resetleyin.

9) İzlemek istediğim bir film var ama sitenizde yok.

Filmin ismini facebook sayfamız ya da sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize gönderin, en kısa sürede yükleyip size haber verelim.

10) Filmin altyazısı yok ya da altyazı kayması var, ses geç geliyor.

Bizim de gözümüzden kaçan böyle küçük hatalar olabiliyor. Filmin altına durumu bildiren bir mesaj yazarsanız en kısa sürede düzelteceğimizden emin olabilirsiniz.

11) Yeni çıkan filmlerden, dizi bölümlerinden haberdar olmak istiyorum.

Mail adresinizi bize gönderin, sitemizde yeni paylaşımlardan bültenlerimizle haberdar olun.

Hertürlü istek ve öneriniz için bizimle irtibata geçerseniz çok memnun oluruz.

Birlikte güçlüyüz.

Merhaba sinemapol.org izleyicileri.
Sitemize destek olmak istediğini söyleyen birçok kullanıcımızdan destek mesajları almaya başladık. Bağış gönderenler de oldu. Herkese teşekkürü borç biliriz. Bildiğiniz gibi Sinemapol, minumum düzeyde reklam gösterimi üzerine kurulmuş, kullanıcıları rahatsız edecek reklamları göstermemeye çalışan bir film-dizi sitesi. Tekrar tekrar söylemek isteriz ki siteden şuan para kazanmıyoruz. Reklam vermek isteyenler olmasına rağmen seçici davranıyoruz. Yani tek taraflı olarak hizmet veriyoruz. Yorumlarınızı bu durumun bilincinde olarak gönderirseniz seviniriz.
Sitemizin bu şekilde kalması ve bozulmaması için çaba sarf ediyoruz ama site masraflarımızı çıkaracak kadar reklam almamız gerekiyor. Bu reklamları minimum düzeyde tutmak için kullanıcıların sitemize destek olabileceği yöntemleri sıralayalım istedik.
1) Filmlere yorum yapabilirsiniz. Filmler ve diziler hakkındaki olumlu-olumsuz her türlü yorumunuz hem kendimizi geliştirmemiz hem de daha üst sıralara çıkabilmemiz adına bize destek sağlıyor.
2) Facebook, twitter gibi sosyal ağlarda sitemizi ya da sitemizde beğendiğiniz bir filmi paylaşabilirsiniz. Daha çok izleyiciye ulaşmak ve beraber büyümek için sosyal medya en büyük yardımcımız.
3) Sözlük siteleri, kişisel websiteleriniz-bloglarınız ve forumlarda sitemizden bahsederseniz çok mutlu oluruz.
4) Bazı zamanlarda karşınıza çıkan film öncesi reklamları, vakit ayırıp izlerseniz bize katkısı büyük olacaktır.
5) Paypal bağış butonumuz ile gönlünüzden kopan miktarı sitemize bağış yapabilirsiniz. Paypal hesabı olmayan kullanıcılarımızın istemesi halinde banka hesap numaralarımıza da verebiliriz.
6) Sitemizi geliştirmemiz için, siteye eklenmesini istediğiniz özellikleri bize iletişim bölümünden gönderebilirsiniz. Daha rahat film ve dizi izlemeniz için elimizden geleni yapmak istiyoruz.
7) Çevrenizdeki insanlara sitemizden bahsedin. En büyük reklam fısıltı gazetesidir.
8) Dizi çevirisi yapabilecek olanlar varsa kapımız her zaman açık. Yapabildiklerimizi kendimiz düzenlerken büyük dizi ve filmler için altyazıların nete düşmesini bekliyoruz.
9) Website sahipleri site logomuzu veya bannerımızı kendi sitelerine eklerse daha hızlı yükselmiş oluruz.
10) İstek yapılan bütün dizi ve filmleri sıraya koyup sitemize ekliyoruz. Yüksek çözünürlük olması sebebiyle bu süreç biraz yavaş ilerleyebiliyor ama bütün istekleriniz sıraya alınıyor. İstek film ve dizilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
11) Diğer siteler gibi paralı altyazı çevirmenlerimiz, sosyal medya destekçilerimiz yok. Büyük bir ekibimiz olmadığı için de isteklerinizi anında gerçekleştiremiyebiliyoruz. Son günlerde bizi rakip gören sitelerden de saldırı almaya başladık. Sıkı takipçilerimiz farketmiştir belirli saatlerde açılmama sorunları yaşadık. Gecikmeler ve açılmama sorunları için anlayış gösterirseniz mutlu oluruz. İnanın fazlasıyla çalışıyoruz.
Bugüne kadar yardımda bulunan bulunmayan bütün üyelerimize teşekkürü borç biliriz. İyi varsınız.

sinemapol.org Ekibi

Oynatıcı – Player Sistemimiz Hakkında
Kullandığımız player sistemimiz hakkında da açıklama yapma gereği duyduk. Önceki oynatıcı sistemimizden biz de memnunduk ama filmlerde silinme ya da açılmama gibi sorunlar oluyordu. 4-5 alternatif yüklesek de aynı durumla karşılaşıyorduk. Önceki sistemde izlenme limiti olması sebebiyle tekrar tekrar yükleme yapmamız gerekiyordu. Eski sistem mobil ve tabletleri desteklemiyordu. Internet Explorer gibi tarayıcılarda çalışmıyordu. Yani yeni player sistemi keyfi değil mecburi bir değişiklik oldu.
Yeni player sistemimiz mobil ve tablet desteklemektedir. Tüm tarayıcılarda sorunsuz açılmaktadır. Eski player sistemindeki yüzlerce filmi tek tek yeni sisteme taşımakla uğraşıyoruz. Bütün filmler yenilenene kadar, filmlerde karşınıza çıkan durumlar geçicidir ve en kısa sürede düzeltilecektir.

Teşekkürler.

sinemapol.org Ekibi