yabancı dizi izle

Malcolm X 1080p izle Türkçe Altyazılı (1992)

Bizlere Destek Olmak İçin Sitemizi Sosyal Ağlarda Paylaşabilir veya Yorum Yapabilirsiniz...


7.7
Türkçe Altyazı
HD 1080p
Malcolm X 1080p izle Türkçe Altyazılı (1992)

Malcolm X - Film Konusu:

Malcolm X 1080p izle Türkçe Altyazılı (1992)

Denzel Washington filmleri denince akla gelen sayılı efsane filmlerden biri Malcolm X 1080p izle. Filmin başrollerinde Denzel Washington, William Fichtner, Christopher Plummer, Delroy Lindo ve Spike Lee var. Malcolm X imdb puanı 7,7. 2 Oscar adaylığı bulunan film 18 dalda farklı alanlarda ödül toplamayı başarmış bir yapım. Yönetmen Spike Lee.

İnsan hakları ve özgürlükler üzerine Amerika'daki tabuları yıkmış özel biri Malcolm X. Kitaplardan tandığımız o zorlu hayatı bu kez beyazperdede buluyoruz. Tiyatro geçmişinde Malcolm X oyunculuğu olan Denzel Washington, karakter için şüphesiz en doğru seçim olmuş. Filmde Malcolm X'in siyasi yönünün yanında hayatında bu safhaya nasıl geldiğini, hangi değişimlerin onu bu konuma getirdiğini de izliyoruz. Bir yönüyle zengin bir biyografi filmi. Film, Malcolm'un El-Hacı Malik El-Şahbaz olmadan çok önce, çocukluk zamanlarında yaşadığı sıkıntılarla başlıyor. Babası öldürülmüş, annesi akıl hastanesinde olan bir çocuk M. Little. Ayrımcılığı ve dışlanmayı okulda, sokakta, bulunduğu heryerde hisseden küçük Malcolm, derslerindeki başarısına rağmen "bir zenci avukat olamaz" baskısı ile perçinlenir. Hırsızlık da dahil birçok karışık işe bulaşan Malcolm sonunda hapsi boylar. İçerde olduğu dönemde İslam ve Kuran'la tanışan Malcolm, bundan sonraki hayatına bambaşka biri olarak devam edecektir. Adaletsizliğin, ayrımcılığın, ırkçılığın karşısındaki isim Malcolm X olacaktır.39 yaşında bir süikaste kurban giden bu idealist adam AfroAmerikan çevreler için herzaman saygıyla anılan, özel bir liderdir.
1992 yapımı Malcolm X 1080p izle Türkçe Altyazılı olarak hazırlanmıştır. Sinemapol iyi seyirler diler.


Parse error: syntax error, unexpected 'exit' (T_EXIT) in /home/sinemapol/public_html/wp-content/themes/wocamoov/comments.php on line 1