Öteki (2013) 1080p Altyazılı

Reklamı Geç
7.1
Türkçe Altyazı
HD 1080p
Öteki (2013) 1080p Altyazılı

The Double - Film Konusu:

“Freud’un bahsettiği biçimiyle ‘tekinsizlik’ filmin ruhuna cuk oturdu.” Simon her şeyden önce utangaç bir adamdır. İşyerinde herkesin unuttuğu, annesi tarafından küçümsenen ve rüyalarının kadını tarafından bir türlü fark edilmeyen bir adamdır. Dışlanmışlığını ve dünyanın ona kayıtsızlığını değiştirmek içinse elinden pek bir şey gelmemektedir. Ta ki, işyerine ona tıpatıp benzeyen James gelene kadar. James onun fiziksel olarak ikizidir ama karakter olarak tam zıttıdır. Kendine güveni, karizmatikliği ve kadınlarla çok iyi geçinebilmesiyle bir anda herkesin gözdesi oluverir.

Simon’ın tam da korktuğu gibi, James yavaş yavaş onun bütün yaşamını ele geçirmeye başlar. Dostoyevski’nin ‘Öteki’sinin oldukça yaratıcı bir uyarlaması olan film, kurduğu karanlık ve Kafkaesk atmosferle dikkat çekiyor. Richard Ayoade bu ikinci filminde, nev-i şahsına münhasır mizah anlayışıyla tedirgin edici ama oldukça da komik, daha önce pek görmediğimiz tuhaf bir dünya yaratıyor. Tek kelimeyle muhteşem!

Öteki (2013) 1080p Altyazılı” için 5 yorum yapılmış.

 1. İpek 9 Haziran 2014 saat 20:59 # Ziyaretçi

  Çok güzel ve başarılı bir film insanı düşünmeye sevk ediyo , Jesse Eisenberg mükemmel bir performans sergilemiş.

 2. armagan 22 Haziran 2014 saat 01:23 # Ziyaretçi

  ilginçççç

 3. nazlı ç 24 Kasım 2014 saat 02:44 # Ziyaretçi

  Dostoyevski’nin kitabının uyarlamasıymış, ilk anda ne kadar da Kafkaesk ve Coen biraderlerin filmlerine benziyor demiştim, bana biraz düşman filmini de hatırlattı.
  aslında böyle değil mi bir çarkın içine sıkışmış gibi aynı şeyleri yapıp, yaşayıp duruyor, bazen yok sayılıyoruz, sadece sayılardan ibaretmiş gibi bahsediliyor insanlardan. şu kadar kişiye şu oldu bu kadar kişiye bu oldu; bahsedilen hayatlar, bireyler değil de sadece sayılar gibi. sayılar arttıkça önem artıyor sanki. sonra sadece harcamalar, kazançlar, ekonomi vb çarkın işleyişinin bir parçasıyız. ‘yeterinde harcamadınız, biraz daha satın alınız’….

 4. ebru 25 Kasım 2014 saat 15:12 # Ziyaretçi

  distopik, retro fütüristik, Kafkaesk, Coen’esk. ve bana sürrealist ressam Rene Magritte’in bir resmini hatırlattı film, zaten dikkatli izleyenler fark edecektir, Hannah’nın hobileri arasında. ve bir ben var benden içeri…. merak edenler linkten bakabilir; Not to Be Reproduced, 1937 by Rene Magritte http://www.renemagritte.org/not-to-be-reproduced.jsp

 5. Reyhan 9 Eylül 2016 saat 10:15 # Ziyaretçi

  Filmde kalabalıklar içinde fark edilmeyen birisi anlatıyor. Girdiği ortamda fark edilmiyor çünkü çocuk çok utangaç. Maalesef özgüven eksikliği de var. En basitinden garsondan sipariş isterken bile sorun yaşıyor. Yemek geç geldiğinde sesini çıkaramıyor. Bir hata yaptığında herkes ona bakıyor ve onu kınadıklarını zannediyor. Hayır demesi gereken durumlarda hayır diyemiyor. Başarısını dahi etrafına ve müdürüne fark ettiremiyor. Yedi yıldır çalıştığı iş yerinde bile tanınmamış. İnsanlarla iletişimde sorun yaşıyor. Hep sessiz kalmış. Aslında o da bu durumdan çok rahatsız. Kendisini ifade etmek istiyor ama yapamıyor bir türlü. Sonra fiziksel görünüş olarak onun tıpatıp aynısı çıkıyor ortaya. Ama kişilik olarak ondan farklı. Aslında geln kişi, kendisinin olmak isteyip de olamadığı kişi. Ve bu kişi başına çok sorun açıyor. Zaten çıkmazlar içende olan durumun daha da karışık hale sokuyor. Ve aslında kendisiyle yüzleşen kahramanımız içinde çıkamadığı durum nedeniyle hayatına son veriyor. Filmin havası da oldukça loş, bunaltıcı. Tıpkı kahramanın ruh hali gibi.

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.