yabancı dizi izle
yabancı dizi izle yabancı dizi izle kaçak bahis

Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler – Snow White and the Seven Dwarfs (1937) Türkçe Dublaj İzle

Bizlere Destek Olmak İçin Sitemizi Sosyal Ağlarda Paylaşabilir veya Yorum Yapabilirsiniz...


7,6
Türkçe Dublaj
HD
Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler – Snow White and the Seven Dwarfs (1937) Türkçe Dublaj İzle

Snow White and the Seven Dwarfs - Film Konusu:

Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler - Snow White and the Seven Dwarfs (1937) Türkçe Dublaj Animasyon, Aile, Fantastik Filmini İzle
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler'in başında, devasa bir şatoya doğru yavaş yavaş yaklaşırız ve şatonun içindeki kötü Kraliçe, ölümsüz sözleriyle sihirli aynasına sorar: "Ayna, ayna, söyle bana, kim en güzel bu dünyada?" Aynanın cevabı elbette kısa bir süre sonra kraliçenin kibrinin kurbanı olacak bakire rakibi Pamuk Prenses'tir. Filmin temel aldığı Grimm Kardeşler'in klasik masalındaki gibi, bu sihirli ve bazen korkutucu dünya sizi bir anda içine alır. Yine de o tarihte Hollywood'da, Walt Disney'nin bu ilk uzun metraj çizgi film girişimi çılgınlık sayılmıştı. Kim oturup 30 dakikalık bir çizgi filmi izlerdi ki?

Pamuk Prenses'in bu soruyu, sinema tarihinin en yüksek gişe hasılatlarından birini yaparak ve Disney'nin dünyanın en önde gelen canlandırma film stüdyosu olmasını sağlayarak yanıtladığını söylemek gereksiz. Gerçekten de konumunu sağlamlaştırmak Walt Disney'nin bu filmle ilgili öz hedeflerinden biriydi. Disney, çizgi filmlerdeki ses engelini Steamboat Willy'yle çoktan aşmıştı; ve birkaç yıl sonra sese, renk de eklendi. Pamuk Prenses, hem sanatsal hem de mali kaygılar açısından bir sonraki adımlarıydı, uzun metraj demek gişede daha fazla kazanç demekti. Grimm Kardeşler'in masalını, fazla sadık olmayan bir şekilde kullanan Disney, canlandırma ekibine böyle yaratıcı bir hamleyi geliştirmeleri için büyük özgürlük tanıyarak, malzeme üzerinde serbestçe çalışmalarını sağladı. Film esprilerle renklendirmiş olsa da güzel görüntülerin ve "Whistle While You Work" ve neredeyse popüler bir şarkı olan "Some Day My Prince Will Come" gibi güçlü ve kalıcı şarkıların havada süzülen bileşiminden oluşan bir duygusallıkla yüklü. Sırası gelmişken, Pamuk Prenses aynı zamanda, müzikleri piyasaya sunulan ilk film.

Pamuk Prenses'in uyandırdığı etki abartılı değildir. Hem Disney'i dünyanın önde gelen stüdyolarından biri yaptı hem de canlandırma sinemasını öyle üst bir düzeye çıkardı ki, gerçek anlamda ancak bilgisayarların işin içine girmesiyle bu seviye (tartışmalı olarak) aşılabildi. Yaratıcılığın bir doruğu olan Pamuk Prenses'in yüzlerce taklidi yapıldı; filmden bir çizgi film imparatorluğu doğdu ve bugüne kadar yapılan neredeyse tüm canlandırma filmlerinin temel kalıbı olarak kaldı.

Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler – Snow White and the Seven Dwarfs (1937) Türkçe D..” için 0 yorum yapılmış.

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.