Pardes Türkçe Altyazılı izle 720p hd (1997)

Reklamı Geç
7.0
Türkçe Altyazı
Hd 720p
Pardes Türkçe Altyazılı izle 720p hd (1997)

Pardes - Film Konusu:

Pardes Türkçe Altyazılı izle 720p hd (1997)

Pardes Türkçe Altyazılı izle 720p hd (1997). Güzellik, layık olma, vefa gibi farklı tanımları sorgulatacak güzel bir hint filmi. Başrolde Shah Rukh Khan var. Bu aylarda SRK'nın daha birçok filmini paylaşacağız. Baştan hatırlatmak istedim. Seri devam ediyor yani Hint yapımı filmlerde.
Filmin konusuna kısaca değinelim. Pardes filmi, Amerika rüyasına dalan Hintlilerin sosyo kültürel yapılarına ve inançlarına ciddi bir bakış sunuyor. Filmde çokca göreceğiniz N.R.I. (Non Reliable Indian) kısaltması, başka ülkede yaşayan ama vatanlarını seven Hintliler manasına geliyor. İngiliz kültürüyle büyüyen bu topluluk, ülkelerinden uzak oldukları için öz değerlerinden de uzaklaşamaya başlamıştır ve belirli düzeyde tartışma konusu olan bir başlık haline gelmiştir. Pardes filminde de, bu yozlaşmadan kurtulmak için oğlunu Hindistan'da yetişmiş bir kızla evlendirmek isteyen bir babayı görüyoruz.
Kishorilal (Amrish Puri) Amerika'da 35 yıldır yaşayan zengin ve başarılı bir iş adamıdır ama burdaki güzel hayatına rağmen vatan hasreti çekmektedir. Hindistan'ı hala özlemektedir. O topraklara duygusal olarak bağlıdır. Bu gurbetçi adam, Hindistan'a, "Amerikalı" oğlu Rajiv'e uygun bir "Hint gelin" bulmaya gelir. Kishorilal'in umudu bu topraklardaki örf ve anenelerin çocuğuna işlenmesi, onun inançlarına kavuşmasıdır. Onun kaderi Kusum Ganga'dır (Mahima Chaudhry). Ganga, çocukluk arkadaşı Suraj Dev'in kızıdır. Suraj'ın evine geldiğinde büyük bir karşılama onu beklemektedir. Beklenenden günden bir gün önce geldiği için ev sakinleri hazırlıksız yakalanır. Ganga, Amerika'dan gelen bu adam hakkında herşeyi bilmektedir ve ilaçlarına kadar artık o ilgilenecektir ama evlilik olayından henüz haberdar değildir. Kishorilal, bu isteğini eski dostuna açar. Rajiv'in annesi 3 yıl önce ölmüştür. Rajiv, onun tek oğludur ama bugüne kadar evlendirememiştir. Rajiv Hindistan'da doğmasına rağmen Hindistan'ı hiç görmemiştir. Eski arkadaşının bu isteğini mantıklı bulan Suraj, durumu karısına anlatır ama eşi Amerika uzak olduğu için itiraz eder. Ganga ingilizce mezunu olduğu için bazı aile üyeleri bu evliliği destekler. Kishorilal Amerika'ya geri döner ve annesine idteğini açıklar. Onun eşi de bu evliliğe karşıdır. Evliliğin tamamlanması için üvey oğlu Arjun Saagar'ı da Hindistan'a gönderir. Arjun annesi öldükten sonra Kishorilal tarafından evlat edinilmiş ve elinden tutulmuş bir müzisyendir. Bu yüzden manevi babası olarak gördüğü Kishorilal'a çok büyük saygı beslemektedir ama hayatının aşkı onu Hindistan'da bulacaktır.
Sinemapol iyi seyirler diler. Yorumlarını bekliyoruz.

Pardes Türkçe Altyazılı izle 720p hd (1997)” için 0 yorum yapılmış.

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.