Sil Baştan – Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) Türkçe Dublaj İzle

Reklamı Geç
8.4
Türkçe Dublaj
HD 1080p
Sil Baştan – Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) Türkçe Dublaj İzle

Eternal Sunshine of the Spotless Mind - Film Konusu:

Sil Baştan - Eternal Sunshine of the Spotless Mind Film Özeti; Joel Barish (Jim Carrey), eski kız arkadaşı Clementine'in (Kate Winslet) ilişkilerine dair tüm anılarını sildirmek için gizem dolu tıbbi bir müdahaleye başvurduğunu öğrenir. Bu durum karşısında hayal kırıklığına uğrayan ve Clementine'i unutmak için aynı prosedürü kendi üstünde uygulatmaya karar veren Joel, sıkı kurallar ve tam gizlilik ilkesiyle çalışan deneysel tıp merkezi Lacuna Laboratuarı'nın yolunu tutar. Dr Mierzwiak’ın gözetiminde hatıralarını sildirmek için derin bir uykuya yatan Joel gözyaşı ve kızgınlık dolu anılarının altında sevgilisine karşı duyduğu büyük bir aşk olduğunu ve onu kaybetmek istemediğini fark eder. Joel, Clementine’i tamamen unutmadan önce anılarını silme işlemini durdurmanın bir yolunu bulmalıdır.

‘Sil Baştan’ konusunu anlatarak ifade edilemeyecek kadar derin anlamlar içeren bir film. Clementine’in Joel’i zihninden sildirmesiyle Joel de aynı uygulamayı yaptırmaya karar verir ve silme sırasında yaşanılan ilişkiye, daha da önemlisi anılardan kopmanın zorluğuna şahit oluruz. Bu sürecin bu kadar acı verici olması insanın kendi anılarına kıyamaması mı yoksa sevgilisini hala seviyor olması mıdır? Anıları silerken tam da aşık olunan şeylerin ilişki içinde nefret edilen şeyler haline dönüşmüş olduğunu fark edip pişman olmak mıdır yoksa? Aynı ilişki sil baştan başladığında yine aynı noktada nihayete ereceğini bile bile sıfırdan başlanır mı? Aşk ilişkisinin doğası üzerine düşündüren filmde, sözcüklere boğulmuş bir iletişimsizlik kendine has bir incelikte yansıtılmış. İlişki anında insanların nasıl da iletişimsiz kalabileceğini, aslında sadece dile getirerek bir çok sorunun çözülebileceğini de öğütlüyor alttan alta. Karşımızdakine zaten öyle bir insan olduğu için aşık olduğumuzu unutarak ilişkileri bir iktidar çatışmasına dönüştürüp hayatlarımızı yok yere zehir ettiğimizi anlatıyor film.

Sil Baştan – Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) Türkçe Dublaj İzle..” için 9 yorum yapılmış.

 1. serkan alpay 31 Mart 2014 saat 03:05 # Kayıtlı Üye

  Duygusal açıdan yoğun insana hatıralarını sorgulatan etkileyici bir film bence güzel izleyin yani 🙂

 2. mehmet uysal 23 Nisan 2014 saat 08:38 # Kayıtlı Üye

  uzun zamandır izlemeyi düşünüp, nihayet az önce izleyebildiğim ve şimdiye kadar izlemediğime pişman eden müthiş film. jim carrey ve kate winslet harikaydılar, joel olup da clementine’e asık olmamak imkansızdı sanki.

 3. Barış Yazıcıoğlu 8 Kasım 2014 saat 04:31 # Kayıtlı Üye

  çok iyidi

 4. nazlı ç 8 Kasım 2014 saat 14:15 # Ziyaretçi

  MUHTEŞEM BİR FİLM. DEFALARCA DAHA İZLEYEBİLİRİM. BU İKİNCİ OLDU. TEŞEKKÜRLER SİNEMAPOL :))

 5. ibrahim salman 12 Temmuz 2015 saat 01:01 # Ziyaretçi

  harika bir film

 6. burakcanerbaş 14 Nisan 2016 saat 11:23 # Ziyaretçi

  sil baştan adlı kitapta güzeldi filmde güzel . teşekkürler sinemapol en beğendiğimden bir site 😀

 7. filimilim 25 Haziran 2016 saat 03:59 # Ziyaretçi

  kadın erkek ilişkisini karmaşık bir biçimde inceleyen bir film..sinema açısından vasatın üzerinde olsa da izleyiciyi sıkan monoton bir kurgu.. Bu tür konuları daha gerçekçi daha yalın bir şekilde ifade eden birçok film var..Bana göre asla vasatı geçmeyen bir film..İzlemeyen birşey kaybetmez..

 8. Tarık Nohut 26 Nisan 2017 saat 16:25 # Ziyaretçi

  ne olursa olsun kafanıza kazınan insanı unutamazsınız. insanın anılara, yaşanmışlıklarına bir kez dönüp baktıran bir film. anı biriktirmek güzeldir. anılar yaşamak güzeldir. ve film bu gerçekliği anlatıyor aslında.

 9. seyirci 6 Ağustos 2017 saat 08:36 # Ziyaretçi

  ama sonuçta duyguları silemiyolar aynı kişilere aşık olmaya devam ediyolar

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.