Star Wars: Episode II – Attack of the Clones (2002) Altyazılı izle

Reklamı Geç
6.8
Türkçe Altyazı
HD 1080p
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones (2002) Altyazılı izle

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones - Film Konusu:

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones / Yıldız Savaşları Bölüm II: Klonlar'ın Saldırısı (2002)

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones, serinin bölüm olarak 2., çekim yılı sıralamasına göre 5. filmi. Yönetmen George Lucas. Sernayoda kendisine Jonathan Hales yardımcı olmuş. Bilimkurgu sevenler için şahane bir film daha.
İlk filmden 10 sene sonrasına gidiyoruz bu filmde. Senatonun başında Palpatine var. Naboo kraliçesi Padmé Amidala ise senatoya seçilmiş durumda. Senato toplantısı için geldiği sırada kendisine bir suikat düzenlenir ama Amidala yerine dublörü öldürülür. Bu saldırı üzerine kendisini koruması için Obi-wan Kenobi ve padawanı Anakin Skywalker görevlendirilir. Aradan geçen 10 yıldan sonra Anakin bu buluşma için çok heyecanlıdır, Padme'yi tekrar görecektir. Ona olan aşkı ve koruma içgüdüsü ustası Obi-wan'ı bile dinlememesine yol açacaktır. Sevdiği kadına korumakla kalmamalı bu suikasti yapanları bulmalıdır. Gece vakti Padme Amidala'ya bir suikast girişimi daha olur ama jedilar yetişip suikastçinin peşine düşerler. Tam yakalayıp bilgi alacakları sırada suikastçi zehirli bir okla öldürülür. Obi-wan bu dartın peşine düşer ve bu konuda bilgisi olduğunu düşündüğü eski bir dosta uğrar. Bu dart, Kamino isimli eski bir gezegende üretilmiştir. Bu gezegen hakkında daha fazla bilgi için arşivleri inceleyen Obi-wan, kayıtlarda bu gezegenin izine rastlayamaz ve Yoda'nın yönlendirmesiyle gezegene gitmeye karar verir. Bu sırada Anakin'de Padme ile birlikte Naboo'ya gidecektir. Senatörün gizlenmesi gerekir.
Gezegene varan Obi-wan burada bir klon ordusunun oluşturulduğu öğrenir ve Padme'ye suikasti gerçekleştiren Jango Fett'i bulup peşine düşer. Kaçmaya çalışan Jango Fett'le yaptığı mücadele sonrasında gemisine bir verici yerleştirir. Varacakları yer Geonosis isimli bir gezegendir.
Naboo gezegeninde Anakin ve Padme yakınlaşır ama Jediların aşık yasağı yemini vardır. Birbirlerine karşı karşılıklı duygular besleyen ikilinin aşkı, konumları ve şartlar düşünülünce imkansız gözükmektedir. Rüyalarında annesini görmeye devam eden Anakin, izleri takip edip annesini bulur ama annesi kollarında ölecektir. Anakin ilk kez karanlık tarafa bu kadar yakın olmuştur. İntikam ateşiyle Tuskenleri öldürür.
Obi-wan takibi sırasında Yoda'nın eski padawanı Sith Lordu Count Dooku tarafından esir alınır. Kendisini kurtarmak için gelen Padme ve Anakin de aynı kaderi paylaşacaktır. Arenada ölüme terkekildikleri sırada Jedi ekibi ve Yoda, bir grup askerle gelip onları kurtarır. Bu sırada birçok Jedi ölür. Kaçmaya çalışan Kont Dooku'u, Obi-wan ve Anakin takip eder. Kont Dooku ikisini de alt eder ve Anakin'in sağ kolunu ışın kılıcıyla keser. Bu sırada usta Yoda yetişir ve Kont Dooku ile aralarında efsane olacak bir kapışma gerçekleşir. Kaybedeceğini anlayan Kont, yerde yatan iki Jedi'ın üzerine bir kolonu düşürmeye çalışır. Usta Yoda gücü kullanarak kolonun Jediların üstüne düşmedine engel olur. Kont bu fırsatta kaçmayı başarır.
Anakin ve Padme evlenir. Skywalker yeni metal eliyle eşinin elini tutar ve onu öper. Birlikte uzaklara bakarlar.
Sinemapol iyi seyirler diler.

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones (2002) Altyazılı izle” için 2 yorum yapılmış.

  1. Mehmet Ildız 13 Aralık 2015 saat 14:05 # Ziyaretçi

    Çevirmen çok kötü cümleleri devrik çevirmiş artı olarak çoğu özel isimleri kulaktan duyduğu gibi yazmış (örn: R2 yu artoo 3PO yu tripiou)

  2. calyphore 25 Aralık 2015 saat 14:01 # Ziyaretçi

    My lady yi mileydi olarak çevirmek için neler yaşadınız abi

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.