yabancı dizi izle
yabancı dizi izle yabancı dizi film izle

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace (1999) Altyazılı izle

Bizlere Destek Olmak İçin Sitemizi Sosyal Ağlarda Paylaşabilir veya Yorum Yapabilirsiniz...


6.6
Türkçe Altyazı
HD 1080p
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace (1999) Altyazılı izle

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace - Film Konusu:

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace / Yıldız Savaşları Bölüm I: Gizli Tehlike (1999)

Ticaret Federasyonu'nun kuşattığı Naboo gezegenindeki problemi çözmek için iki jedi görevlendirilir. Qui-gon Jinn (Liam Neeson) ve çırağı Obi-wan Kenobi (Ewan McGregor). Burada bir tuzağa düşen ikili yanlarına Jar Jar Binks'i de alarak onun sular altındaki ülkesine giderler. Buradan Jedi güçlerini kullanarak aldıkları bir araçla yola koyulurlar. Amaçları Naboo kraliçesi Amidala'yı kurtarmaktadır. Kraliçeyi ordan kurtarıp tekrar yola çıktıklarında bir araç arızası sebebiyle Tatooine isimli gezegene inerler. Yeni bir araç bulmak için araştırma yaparken Anakin Skywalker ile tanışırlar ve ondaki gücü farkederler, bu çocuk seçilmiş kişi olabilir diye düşünürler. Anakin, Pod yarışlarını kazanır ve ihtiyaçları olan aracı elde ederler. Gezegenden ayrılacakları sırada kuşatmayı organize eden Sith Lordu Darth Sidious'un, çırağı Darth Maul onlara saldırır. Darth Maul'dan kurtulup yollarına devam ederler. İmparatorluğun başkenti Coruscant'da vardıklarında istediği desteği bulamayan Kraliçe Amidala, gezegenine geri döner ve Gunganları birlikte savaşmak için ikna eder. Savaş başlar ve Darth Maul vs jedi kapışması tekrar karşımızdadır. Qui-gon ölür ama Obiwan, Darth Maul'u alt etmeyi başarır. Bu sırada Anakin boş durmaz. Yıldız savaşçısı ile droid kontrol gemisini çökertir. Gemii yok olunca gezegende savaşan Droid ordusu çalışamaz hale gelir. Ticaret Federasyonu yetkilileri tutuklanır. Anakin, Obi-wan Kenobi'nin öğrencisi-padawanı olarak eğitimine başlayacaktır.
George Lucas'ın yazıp yönettiği serinin yayın sırası olarak 4., konu olarak 1. filmi. Star Wars serisin 4-5-6-1-2-3 şeklinde izlenmesi gerektiğini düşünenlerdeniz ama 1-2-3-4-5-6 şeklinde izlemeyi tercih edenler de var. Kısaca, bölüm sırasına göre izlemek isterseniz izleyeceğiniz ilk film Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (Yıldız Savaşları Bölüm I: Gizli Tehlike) olacaktır. 136 dakika süren film 1999 senesinde çekildi. 1977-1980-1983 senelerinde çekilen 4., 5. ve 6. bölümlerin daha öncesine, Anakin Skywalker'ın küçüklüğüne gidiyoruz. Darth Vader zamanları henüz çok uzakta. Natalie Portman, Keira Knightley, Samuel L. Jackson, Liam Neeson gibi döneminin en iyi oyuncuları kadroda. George Lucas'ın seçimleri ve yönetmenliğiyle çok fazla eleştiri aldığı Star Wars: Episode I - The Phantom Menace, bu sene gösterime girecek olan Star Wars: Episode VII - The Force Awakens filmini izlemeden önce tekrardan gözden geçirilmesi gereken bir çalışma.
Sinemapol iyi seyirler diler, yorumlarınızı bekliyoruz.


Parse error: syntax error, unexpected 'exit' (T_EXIT) in /home/sinemapol/public_html/wp-content/themes/wocamoov/comments.php on line 1