yabancı dizi izle

S.S.S

SIK SORULAN SORULAR

1) Sinemapol sitesinin sahibi kimlerdir?

Sinemapol ekibi, internet üzerinden online film izlemeyi seven ama kendileri yapana kadar iyi bir film sitesi bulamamış bir grup arkadaştan oluşmaktadır.

2) Sinemapol Neden Açıldı?

Düşük kaliteli, güncel olmayan, 5-10 parta bölünmüş filmlerin olduğu, heryerinden reklam fışkıran sitelerden biz de sizin gibi bıktık. “Madem kimse güzel bir site açmıyor, o zaman biz açalım” dedik ve işe başladık. Aranılan filme tıklayıp sitede bulamamanın ne demek olduğunu gayet iyi biliyoruz. Ziyaretçi çekmek için böyle basit yöntemler yerine, gösterime girmemiş filmlere YAKINDA şeklinde etiket geçiyoruz, vizyona girer girmez de sitemizde paylaşıyoruz.

3) Neden Sinemapol’de film izlemeliyim?

– Sinemapol ticari kaygılardan öte, keyif için açılmış bir internet sitesidir. Ziyaretçilerimizi rahatsız edebilecek her türlü reklam ve tanıtımdan uzak durmaya çalışıyoruz ki bu güne kadar da hiçbir reklam almadan geldik. İleriki günlerde de site masraflarını karşılayacak minumum düzeyde reklam politikamız sayesinde hem siz hem de biz daha rahatız.

– sinemapol.org 720p film izle sitemizdeki her film ve dizi minumum 720p kalitede, hızlı yüklemeye uygun ve tek part Hd şeklinde yüklenmektedir.

– Adminlerimiz neredeyse günün 24 saati sitede online oldukları için her türlü istek ve sorunlarınıza hızlı cevap verebilmekteyiz.

4) Siteye Giremiyorum.

Sitemize girerken sorun yaşıyorsanız DNS adreslerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Malum twitter ve youtube yasaklarından sonra DNS ayarları herkese tanıdık geliyor ama bilmeyenler için gene de ufak birer video hazırladık.

Kullanılabileceğiniz DNS adresleri: 8.8.8.8 / 8.8.4.4    –  156.154.70.1 / 156.154.71.1

Windows 7 DNS ayarları Değiştirme Videolu Anlatım

Windows XP DNS ayarları Değiştirme Videolu Anlatım

5) 1080p, 720p, Mikro HD Nedir?

1080p: 1920×1080 görüntülenme biçimi olan Full HD olarak tabir ettiğimiz görüntü kalitesidir. Daha yüksek çözünürlük değerleri bulunmasına rağmen filmler genelde en yüksek kalite olarak bu değerde içeriğe sahiptir.

720p: 1280×720 pikseldeki tarama değeridir. 1080p kaliteden biraz daha düşük olmasına rağmen, HD (high definition) yani yüksek çözünürlük kalitesinin başlangıç değeridir.

Mikro HD: Piyasadaki çoğu internet sitesinden gördüğünüz sahte hd videolardır. Bazı dönüştürme programları sayesinde videoya 720p ve 1080p seçenekleri eklenir ama görüntü kalitesinde artma olmaz. Aksine videonun 360p ya da 480p olan kalitesi daha da düşer.

6) Filmi durdurup tekrar başlattığımda “Loading Error” hatası alıyorum. Videoları izlemek istediğimde sadece siyah bir ekran görüyorum.

– sinemapol.org sitemizde bulunan filmleri en rahat şekilde izlemeniz için Interner Explorer ve Chrome yerine Mozilla Firefox kullanmanızı öneriyoruz. Durdurup tekrar başlatma sonrası hata alıyorsanız lütfen Firefox tarayıcı kullanın.

Mozilla Firefox tarayıcıyı indirmek için tıkla.

– Çok izlenen filmlere aynı anda aşırı yükleme olması sebebiyle bu durumla karşılaşıyorsunuz. Bu durumu çözmek için yoğun şekilde çalışıyoruz ama her filme ve diziye alternatif linkler yüklemeye başladık. Eğer bu sorunu yaşıyorsanız videonun üstünde bulunan ALTERNATİF sekmesini kullanabilirsiniz.

sinemapol alternatif

7) Görüntü kalitesi HD değil – HD kaliteye nasıl ayarlıyacağım?

– sinemapol.org da bulunan her film gerçek 720p ve full hd 1080p kalitededir. Piyasada gördüğünüz ve HD video paylaştığını iddia eden birçok sitede bu görüntü kalitesini bulamazsınız. İsterseniz karşılaştırabilirsiniz.

– Görüntü kalitesini yüksek çözünürlüğe ayarlamak için video oynatıcı ekranında, ses ayarının hemen solunda bulunan HD butonuna basıp 720p ve 1080p ayarlarından birini seçebilirsiniz. Video birkaç saniye içerisinde istediğiniz görüntü kalitesine geçiş yapacaktır.

sinemapol hd görüntü

8) Filmler izlerken takılma, donma oluyor.

Yer sağlayıcı olarak paylaştığımız tüm videolar ve fragmanları sitemize koymadan önce izliyoruz. Karşılaştığınız bu durumun olası sebepleri:

– Videoların görüntü kalitesi yüksek seviyede olduğu için internet hızınız yavaş kalıyor olabilir. İzlediğiniz filmler minumum 3gb, maksimum 20 gb boyutundadır. 1080p görüntü kalitesinin yüklenmesi, 720p ve altındaki değerlerin yüklenmesine göre haliyle daha yavaş olacaktır. Görüntü kalitesini düşürerek bu sorunu atlatabilirsiniz. Video kalitesinden ödün vermek istemiyorsanız videoyu bir kere oynatıp daha sonra durdurup yüklemenin ilerlemesini bekledikten sonra seyir keyfinize devam edebilirsiniz. (Durdurma sonrası hatalar için madde 6’ya bakın)

– İnternet bağlantınız aralıklı olarak kesiliyor olabilir. Kablolarınızı kontrol edin, hala çözülmediyse modeminizi resetleyin.

9) İzlemek istediğim bir film var ama sitenizde yok.

Filmin ismini facebook sayfamız ya da sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize gönderin, en kısa sürede yükleyip size haber verelim.

10) Filmin altyazısı yok ya da altyazı kayması var, ses geç geliyor.

Bizim de gözümüzden kaçan böyle küçük hatalar olabiliyor. Filmin altına durumu bildiren bir mesaj yazarsanız en kısa sürede düzelteceğimizden emin olabilirsiniz.

11) Yeni çıkan filmlerden, dizi bölümlerinden haberdar olmak istiyorum.

Mail adresinizi bize gönderin, sitemizde yeni paylaşımlardan bültenlerimizle haberdar olun.

Hertürlü istek ve öneriniz için bizimle irtibata geçerseniz çok memnun oluruz.

12) Film izlerken ekranın yan tarafında beyaz bir çubuk çıkıyor.

Sitede rastgele bir yere tıklayın. CTRL tuşunu basılı tutarken mouse unuz ortasında bulunan scroll u hafifçe yukarı ittirin. Sorun düzelecektir. Eğer laptop kullanıyorsanız ve harici bir mouse unuz yoksa, gene CTRL tuşu basılı iken, touchpad alanınızda iki parmağınızı birden hafifçe yukarı doğru kaydırın.

13) Filmleri tam ekran yapamıyorum.

Film izleme ekranında, ses ayarının yanında full ekran yapma sorunu  bu ok işaretini görmüyorsanız büyük ihtimalle internete Internet Explorer kullanarak giriyorsunuzdur. Explorer bazen bu tür hatalar verebiliyor. sinemapol.org’u daha hızlı kullanabilmeniz için Chrome ya da Firefox’u öneriyoruz.

Chrome tarayıcıyı indirmek için tıkla.

Mozilla Firefox tarayıcıyı indirmek için tıkla.

 14) Profil fotoğrafımı değiştirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Filmlere yaptığınız yorumlarda yan tarafta gözüken profil fotoğrafınızı değiştirmek için mail adresinize kayıtlı bir Gravatar oluşturmanı gerekli. Gravatar, mail adresinize kayıtlı bir profil fotoğrafı belirleyebileceğiniz ve mail adresinizle, wordpress tabanlı herhangi bir siteye, yapacağınız her yorumda bu fotoğrafın gözükmesini sağlayan bir sistemdir.

a) Gravatar sitesine giriyoruz.

b) Karşımıza gelen sayfadaki Create Your Own Gravatar butonuna basıyoruz.

c) Gelen kayıt sayfasına mail adresimizi, kullanmak istediğimiz kullanıcı adımızı ve şifremizi yazıp Sign Up butonuna basıyoruz.

d) Ekranımıza, mail adresimize bir aktivasyon-doğrulama mailinin gönderildiğine dair bir mesaj çıkıyor. Mailimizi açıp WordPress.com dan gelen maili bulup açıyoruz ve maildeki Activate Account butonuna tıklıyoruz.

e) Tıklamadan sonra karşımıza hesabımızın onaylandığı gösteren onay yazısı geliyor. Bu ekrandaki Sign in to Gravatar butonuna basıp siteye girişimizi yapıyoruz.

f) Gözüken ekranda Add one by clicking here! butonuna basıp profil fotoğrafı eklemek için ilk adımı atıyoruz. Karşımıza 4 seçenek çıkıyor. Bilgisayarınızda kayıtlı olan bir fotoğrafı yükleme, internetteki bir fotoğrafı yükleme, önceden yüklenmiş bir fotoğrafı yükleme ve webcam ile fotoğraf yükleme. Biz size en basit olan bilgisayarınızda kayıtlı olan fotoğrafı yüklemeyi göstereceğiz. Bu 4 seçenekten My Computer’s hard drive ı tıklıyoruz.

g) Gözat butonuna basıp fotoğrafımızı ya da resmimizi seçiyoruz ve Next butonuna basıyoruz.

h) Gelen ekranda, eğer istersek, fotoğraf üzerinde kesme boyutlandırma gibi ufak ayarlar yapıyoruz ve  Crop and Finish! butonuna basıyoruz.

i) Son ekran karşımızda. Eğer şiddet, cinsellik gibi sorun çıkarabilecek bir fotoğraf yüklemediyseniz genel kullanım için Rated G butonunu tıklıyoruz. Artık Gravatar’a kayıt olduğumuz maili eklediğimiz her yorumda, bu profil fotoğrafı gösterilecektir. Umarım açıklamalar faydalı olmuştur.

Birlikte güçlüyüz.

sinemapol.org Ekibi