Zafer Yolları (1957) Paths of Glory Türkçe Altyazılı

Reklamı Geç
8.5
Türkçe Altyazı
HD 1080p
Zafer Yolları (1957) Paths of Glory Türkçe Altyazılı

Paths of Glory - Film Konusu:

Zafer Yolları - Paths of Glory Filminin Özeti;
Birinci Dünya Savaşı'nda Fransız general Broulard Almanların son derece güçlü birliklerle savundukları Ant tepesini ele geçirmeyi aklına koyar ve birliklerine taarruz emri verir. General Mireau ise bu kararın intiharla eşanlamlı olduğunu bilmesine rağmen kendi itibarını yükseltmek için adamlarını ölüme gönderecektir.

Albay Dax'in komutasındaki Fransız güçlerinin ilk saldırıları başarısız olunca bir grup asker siperleri terk etmeyi reddederler. Yenilgi karşısında çaresiz kalan fakat kararın hatalı olduğunu kendisine itiraf edemeyen Mireau topçu birliklerine kendi askerlerine ateş açmasını emretmeyi düşünecek kadar ileri gider, ardından isyankar askerlere ibret olması için üç askeri idam ettirmeye karar verir. Albay Dax adamlarının hayatlarını kurtarmak için onları savunur fakat ölümlerine engel olamaz.

Çekildiği yıllarda geniş ölçekli gösterim şansı bulamayan ve başarısız olan Paths Of Glory, ilerleyen yıllarda özellikle Vietnam savaşı döneminde savaş karşıtı tavrıyla beklenen yankıyı yaratmıştı.

Zafer Yolları (1957) Paths of Glory Türkçe Altyazılı” için 3 yorum yapılmış.

 1. onur to 28 Ekim 2014 saat 19:56 # Kayıtlı Üye

  En gerçekçi savaş filmlerinden aynı zamanda sinemanın çok sağlam klasiklerindendir. Saun köpüğü filmlerden değildir uyarayım, sarsar..

  Stanley Kubrick’in yönetmedi olduğu bir filmdir editör arkadaşlar yazmayı unutmuş sanırım. Bu kalite de devam sinemapol, CC filmlerini paylaşmaya devam. Türk internetinin en kaliteli sinema (ve şimdi dizi de) sitesi olmaya devam.

  Vietnam da savaşmış, Edwin Starr’dan dinleyelim savaş iyi mi, kötü mü? :)) https://www.youtube.com/watch?v=dQHUAJTZqF0&feature=youtu.be

 2. davinci 7 Kasım 2014 saat 16:21 # Ziyaretçi

  Beni pek sarsmadı.. Kişiden kişiye değişir.

 3. Taylan 9 Kasım 2014 saat 16:08 # Ziyaretçi

  Güzel filmdi. Sıkılmadan izlenebilir.

×

Sorun Bildir

(sadece moderasyon tarafından görünecektir)

Video açılmıyor
Altyazı senkron sorunu
Ses ve ağız hareketleri uyumsuz
Diğer

Lütfen sayfada karşılaştığınız sorunları yazın.
Sorun giderildiğinde size belirttiğiniz e-posta adresinden geri dönüş yapılacaktır.